Jdi na obsah Jdi na menu
 


Novinky roku 2010

14. 2. 2011

 26.10.2010 - Souhrně vše co se u nás událo

ObrazekZačátkem měsíce od nás odjel i poslední pejsek Archie - čekala ho nejdelší cesta do nového domova (Bogota, Kolumbie). Jeho nový majitelé nás informovali, že cestu zvádl v pořádku a už řádí v novém domově. Na fotu se svou paničkou po příjezdu z letiště.

 

 ObrazekMinulý týden se u nás na návštěvě zastavil Akim se svými páníčky. Nejdříve se Connie trochu bál, ale pak jí i pěkně prohnal po zahradě - škoda, že se už začínalo stmívat. Na obrázku jedno foto od nás. Zde odkaz na fotky Akima z nedělní procházky.

 

Koncem září jsme všem majitelům odesílali doporučeně papíry původu vrhu A z Čermenských lesů. Tímto bychom jim rádi poděkovali za zprávu o obdržení. Taktéž děkujeme Všem za zprávy a fota, které nám o štěnících posíláte.

Teď přeskočíme na první potomstvo Connie a to na vrh E z Boršova.

Elroy z Boršova se 16.10. zůčastnil kombinovaného závou stopa a poslušnost podle kat. ZM. Umístil se na prvním místě ze tří závodníků. Gratulujeme!!! Dále jsme se dozvěděli, že se chystají za zkoušku Fpr1 - takže předem přejeme hodně úspěchu, ať Vám to vyjde.

ObrazekEnnie z Boršova se  11.9. zůčastnila 31. ročníku obranářského Závodu duchcovský viadukt v kategorii ZZO - rozhodčí p. Karvánková. Skončila na 2. místě s 53 body z 60-ti možných. Také gratulujeme!!! Ennie má už také své stránky - sice je Monika ještě dodělává, ale dostali jsme povolení uveřejnit odkaz. A od 16.9. májí založenou chovatelskou stanici ENRIEL.

 

11.9.2010 - Klubová výstava Mostkovice - Memoriál Ing. J. Findejse

ObrazekDnes jsme se jeli podívat na výstavu do Mostkovic. Mezi vystavovanými byla i Ellie z Boršova. Od paní rozhodčí (Ivana Soldánová) dostala Ellie známku V2 - res. CAC. Ellie i jají paničce (p. Provazníkové - chov. statnice Mont de Soleil) moc gratulujeme a přjeme mnoho dalších úspěchů.

Také jsme se tam potkali s majiteli Angie z Čermenských lesů, kteří byli okouknout, jak to na takové výstavě chodí.

 

29.8.2010 - 2. narozeniny

Dnes oslavilo první potomstvo Connie  - vrh "E" z Boršova (Eddy, Elroy, Ellie a Ennie) své druhé narozeniny.  Všem moc gratulujeme a přejeme jim hodně zdravíčka a ještě mnoho úspěchů.

 

12.8.2010 - Několik aktualit

Po delší odmlce hned několik výborných zpráv. Začneme nejdříve prvním vrhem Connie - E z Boršova.

Na klubové výstavě v Soběšíně se byli ukázat Eddy a Ennie z Boršova. Eddy ve své třídě - mezitřídě psi získal VD4. Ennie v mezitřídě feny získala V1, CAC. Je to už její druhý tytul z klubové výstavy. Oběma moc gratulujeme.

V něděli v Soběšíně se konala také bonitace, kdy byli úspěšně zbonitováni Eddy i Elroy. Jsme moc spokojeni, že všechny první čtyři štěnda po Connie - Eddy, Elroy, Ellie i Ennie jsou uchovnění!!!!

ObrazekO tomto víkendu, kdy se konala výstava a bonitace, od nás začali odcházet druhé štěnda po Connie. Doufáme, že v nových domovech se jim líbí. Doma zůstal už jen Anthony a Archie. Zde je ještě pár fotek, když od nás postupně odcházeli a zde už osamocený Anthony s Archiem.

 

 

 

29.7.2010 - Kontrola vrhu

V úterý 27.7.2010 byla štěnda zkontrolovat paní Jana Kudrnáčová - poradce chovu pro východní Čechy. 

Její posudek zněl: Obdivuhodně vyrovnaný vrh bez vad či nedostatků. Perfektní osrstění i rozložení znaků pěkné pigmentace. Bez bílých znaků. Krásné, výrazné hlavy, krátké čenichové partie (typová perspektivní štěňata). Chrup v pořádku. Varlata u pejsků sestouplá. Dobře socializovaná, nebojácná a hravá štěňata.

O víkendu už štěnda začnou odcházet do nových domovů. Někteří majitelé mají v plánu výstavy, jiní výcvik, pladla i záchranařina, někteří chtěli pouze kamaráda do rodiny. Doufáme, že v budoucnu některé štěnda uvidíme na akcích pořádaných klubem chodského psa. Štěníkům přejeme hodné páníčky a život plný radosti, spokojenosti a také zdraví.

 

20.7.2010 - Očkování

Včera byla štěnda na svém prvním očkování. Všichni to nesli statečně a svou první cestu autem (sice jen krátkou - 15 minut tam a 15 zpět) absolvovali v naprostém klidu. Po příjezdu byli unavení a bez nálady, ale dnes už opět řádili ve svém výběhu.

Všichni štěníci už mají své majitelé. Fialový - Akim, zelený - Anthony, modrý - Archie, bez mašle (nyní má barevný obojek) - Ajax, červená - Angie, žlutá - Amelie, oranžová - Areta.

Zde odkaz na nejnovější fotky. 

 

 

10.7.2010 - Štěníci rostou před očima

ObrazekŠtěňátkům už jsou čtyři týdny. Je na nich vidět každý den. Už pěkně baští sami.

Zde pár foteček k nahlédnutí.

 

 

 

 

 

1.7.2010 - Štěnda a jejich třetí týden živata

ObrazekŠtěňátka rostou jako z vody. Už jsou jim tři týdny. Začali jsme je pomalounku přikrnovat, je zábané je přitom pozorovat. Zde je pár ukázek z krmení. V pondělí jsme odesílali žádost o tetovací značky a zde jsou jejich jména:

Kluci: AJAX, AKIM, ANTHONY, ARCHIE

Holky: AMELIE, ANGIE, ARETA

 

24.6.2010 - Štěníci mají dva týdny

 Dnes mají štěnda dva týdny. Hezky přibírají - nejmenší červená fenka má 1,032 kg a největší žlutá fenka má 1,250 kg. Už mají všichni rozlepená očka. Nožky zatím moc nepoužívají. Pár dnešních fotek - zde.

 

 

15.6.2010 - Štěnící - váhy, fotky

Štěňátka krásně přibírají, Connie má zjevně pro ně mléka dost.

 Označení  10.6.2010 - narození 15.6. - 6. den života 
 Pes - zelený  386 g  594 g
 Pes - modrý  362 g  556 g
 Pes - fialový  370 g  542 g
 Pes - bez mašle  376 g  610 g

 Fena - červená

 354 g  580 g
 Fena - oranžová  392 g  574 g
 Fena - žlutá  426 g  684 g

Zatím slále nevidí, ani se ještě nestaví na nožičky. Aktuální fotky krtečků - poprvé venku - zde k nahlénutí.

 

10.6.2010 - Štěňátka

ObrazekDnes v brzkých ranních hodinách porodila Connie své druhé potomstvo. Vrh "A" z Čermenských lesu je na světě - 3 fenky a 4 pejskové. Váha štěňátek se pohybovala od 354 g do 426 gramů. Fotečky štěníků s jejich váhou zde. 

 

 

 

 

 3.6.2010 - Connie pár dní do porodu

ObrazekPřidáváme k nahlédnutí fotky těhotné Connie z víkendu. Bříško jí pěkně narustá a termín porodu se kvapem blíží.

 

 

 

 

16.5.2010 - Bonitace Bobrovník

ObrazekTento víkend se vydařil. Dnes se povedlo úspěšně zbonitovat obě holky Ellie i Ennie z Boršova - dcery Connie. 

Na fotce (z ateliéru chovatelské stanice "z Boršova") vlevo Ennie, vpravo Ellie. 

 

 

 

 

15.5.2010 - Speciální výstava Bobrovník

ObrazekVelkou radost nám udělala Ennie z Boršova - dcera Connie, která v mezitřídě fen získala V1 CAC.

 

ObrazekZazářila Dara Cidabro (doma zvaná Cita) – maminka Connie, která ve třídě veteránů získala taktéž V1, navíc byla zvolena nejlepším veteránem a následně se stala Vítězem spaciální výstavy oceněná BOBem. Oběma moc gratulujeme. Fotky dodány z chovatelské stanice z Boršova.

 

3.5.2010 - Ultrazvuk

Dnes jsme byli s Connie na ultrazvuku. Pan doktor potvrdil březost a zároveň hlásil, že se můžeme těšit na alespoň tři štěňátka. Jsme zvědavi kolik jich bude opravdu, ale to už si musíme počkat. Více informací najdete zde.

 

2.5.2010 - Zkouška ZOP

ObrazekPotomek naší Connie - Elroy z Boršova dnes složil zkoušku ZOP. Ze 100 možných bodů získal 92. Zkoušky byly pojaty zároveň i jako závody. Ze sedmnácti závodníků se Roy umístil na krásném třetím místě. Obdržené fotografie k nahlédnutí zde.

Royovi i jeho paničce moc gratujuleme a přejeme další úspěchy.

 

 11.4.2010 - Zkouška ZZO

Dnes Elroy z Boršova složil svou první zkoušku - ZZO a to na výbornou. Royovi i jeho paničce moc gratulujeme a přejeme ještě mnoho dalších úspěchů.

Pár aktuálních fotek Elroye. 

 

 7.4.2010 – Máme nakryto

V neděli 4. dubna jsme byli s Connie z Boršova na krytí u Darena Valaimdara. Cestu jsme absovovali ještě jednou v úterý 6. dubna na překrytí. Pokud budete mít zájem o štěníky z tohoto spojení můžete nás kontaktovat – bereme záznamy. Více informací a foteček najdete v rubrice nabídka štěňat.

Zde pár fotek z krytí.

 Obrazek

 

► Daren Valaimdar

 

 

Obrazek

 

 

► Connie z Boršova