Jdi na obsah Jdi na menu
 


Novinky roku 2012

26. 2. 2012

 

11.11. - Zkouška BH

Dnes si Connie složila úspěšně zkoušku z výkonu BH. Součet bodů z poslušnosti 46 bodů. Zkouška v dopravním ruchů - obstála. Celková známka obstála.

 

29.9. - Dogtrekking Pojizeřím za sluncem

trek---pojizeri.jpgDnešní den jsme s Connie strávili v Krkonoších na procházce po horách. Věrka vybrala nádhernou trasu s překrásnými výhledy po Krkonoších. Počasí na pokročilé datum bylo moc krásné, chvílemi i na krátký rukáv. Společníci na cestě mi dělali Pavel a Xavi, Andy s Ketinkou, Honza s Atreyem.

 

 

 

 

 

4.9. - Informace od nás

Souhrně všechny informace, které se za minulý měsíc udály - začneme od těch nejstarších.

V neděli 12.8. od nás odešla obě štěnda - Bártík, odjel do Doudleb se svojí paničkou a příští týden se na něj jedeme podívat a předat papíry původu. Bessie má nové majitelé v naší ulici a doufáme, že se s ní někde budete moci potkat i Vy.

25.8. - MVP Interdog Bohemia - Mladá Boleslav - zůčastnil se Akim a získal ve třídě otevřené V2, Res. CAC - gratulujeme.

29.8. - Se stal Akim tatínkem a tímto udělal Connie opět babičkou. Aira od Lužničky mu porodila 7 feneček a 2 pejsky - pěkná nadílka - moc gratulujeme.

 

6.8. - Štěndům je šest týdnů

Bárt z Čermenských lesůBárt a Bessie mají za sebou rušný týden. 2.8. úspěšně zvládli čipování a očkování. Cesta autem k panu veteriáři jim nečinila žádný problém. My jsme na tom s Bártovím povídáním po celou cestu byli trochu jinak.  

Bessie z Čermenských lesů

Dnes zde byla na kontrole vruhu p. Jana Kudrnáčová. Její zápis z kontroly zní: Moc pěkná štěňata s vynikajícím osrstěním a standardně rozloženými znaky. Pejsek pigmentace sytější a fenečka světlejší. Nádherná modelace hlavy, perfektně nasazená ouška. Jeví se tmavá pigmentace očí.

 

22.7. - Štěníkům je pět týdnů

Dnes je štěndům pět týdnů a měli zde na návštěvě Romanu od Akima. Bárt z Čermenských lesů

Přivezla jim nějaké hračky a doufáme, že pošle i odkaz na nějaké fotografie, které zde pořídila. Tak a fotky jsou zde.

Štěnda začínáme pomalu dokrmovat a učit na jinou stravu než tu od maminky. Bessie z Čermenských lesů

 

Už spolu pěkně skotačí a do svých her zapojují i maminu Connie. Po velém hraní, ale brzy přichází velká únava. Zde je odkaz na některé fota z dnešního dne.

 

 

8.7. - Štěníkům zítra budou tři týdny

Zítra budou štěňátkům tři týdny. Už známe jména, které si vybrali budoucí majitelé.

p1010978.jpgFenečka je Bessie. Je to taková pohodářka. Stále jenom spinká a jí. Ale občas, pokud se trochu ochladí, tak ožívá a začíná si bráchu dobírat. Je drobnější - váží 1,5kg. 

 

 

 

p1030002.jpgPejsek se jmenuje Bárt. Je trochu více ukřičený a stále si na něco stěžuje. Je to pěkný cvalík - včera vážil 1,9 kg. Oba už mají rozlepené oči a začínají se učit používat nožky. Občas je zajímavé toto jejich úsilí sledovat. Zde je odkaz na novější fotky. Bohužel v minulém týdnu jsme přiši o jednoho pejska.

 

 

 

 

28.6. - Akimovo první krytí

Dnes byl pro Akima z Čermenských lesů velký den. Byl poprvé krýt. Jeho vyvolenou se stala Aira od Lužničky. Zde odkaz na stránky Akima a i pár fotek z krytí.

 

25.6. - Štěníkům je jeden týden

p1010805.jpgŠtěňátkům z vrhu B z Čermenských lesů je už jeden týden. Všichni krásně přibývají na váze a už není ani znát, že byli tam malý. Stále jenom sají mléko od maminky a spinkají. Dokáží se ale i pěkně rozčílit. Zde pár nových foteček z dnešního dne.

 

 

20.6. - Máme štěňátka

spokojena-connie-a-stenici.jpgV neděli 17.6. v podvečer se nám narodili štěníci - vrh B z Čermenských lesů. Dva pejskové a jedna fenečka. Porodní váhy byly nízké, ale už to začínají kvapem dohánět. Všichni mají velký hlad a Connie se o ně pečlivě stará.

Zde odkaz na dnešní fota - první po porodu.

  17.6. - porodní váha 18.6. 19.6. 20.6. - dnešní váha
Červená fenečka 200g 220g 260g 280g
Modrý pejsek 340g 350g 400g 440g
Zelený pejsek 230g 254g 290g 330g

 

24.5. - Potvrzená březost

Dnes jsme s Connie byli u veta na ultrazvuku a potvrdil nám její březost. Podle jeho slov bude mít Connie minimálně tři potomky. Začíná se pěkně zakulacovat, ale stále je hravá.

Pokud máte zájem o štěňákto může nás kontakovat telefonicky či mailem. Více informací o spojení najdete zde.

 

12.5. - Speciální výstava chodských psů - Zbraslav

Této výstavy se zůčastnili hned dva potomci Connie a každý z jiného vrhu. Ellie z Boršova ve třídě otevřené feny získala VAkim z Čermenských lesů získal v mezitřídě psy V2, Res. CAC. Jak p. Provazníkové tak Romaně moc gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů.

 

6.5. - Elroy z Boršova a ZPU1

Dnes složil Rojda svou další zkoušku a to ZPU1. Erice i Rojdovi moc gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů. Jsme moc rádi, že se potomkům Connie takto vede a jejich majitelé jsou s nimi spokojení.

 

28.4. - Bonitace ZKO Štěpánov

V tento krásný prosluněný den se v ZKO Štěpánov konala bonitace chodských psů. Mezi bonitovanými byl i Akim a Angie z Čermneských lesů.

p1010755.jpg

Dříve šel na řadu Akim. Jeho bonitační kód je A5,K2,W2/B1 a byl uznán za choného.

Romaně moc děkujme za uchovnění a doufáme, že se s Akimem opět někde brzo potkáme.

 

 

p1010769.jpg

Po Akimovi šla na řadu Angie. Také ona byla shledána chovou a její bonitační kód je K1,W2,X6.

Také zde děkujeme za uchovnění a těšíme se s Angie opět někde naviděnou.

 

 

28.4. - Elroy z Boršova a zkouška BH

Dnes Elroy z Boršova - syn Connie složil úspěšně zkoušku BH. Erice i Roydovi přejeme mnoho dalších zkoušek a méně nervů, které vždy při zkouškách mají.

 

11.4. 2012 - Krytí Connie

p1010736.jpgDnes jsme jeli nakrývat Connie. Vybrali jsme Xavi Bryvilsára. Krytí se povedlo a budeme netrpělivě očekávat zda Connie zabřezne. Více informací a fotky naleznete zde.

 

 

 

24.3.2012 - 4. Dogtrekkingové hrátky jarním Polabím

V tento den jsem se s Connie zůčastnil Midového závodu. Společnost po celou délku trasy mi dělali Věrka s Argem z Majklovy zahrady a Andy s Rouzie z Dašického zátiší. Částečně i Jitka s Funny z Anglobern a Akimem z Čermenských lesů. Díky nim nám cesta pěkně utekla. Sešel jsem se tam i s dalšími, které jsem rád viděl a těším se na další procházku. Moc hezky strávený víkend. Děkuji všem.

 

4.-5.2.2012 - DUO CACIB Brno

13603006-1-.jpg

O tomto víkendu se Akim z Čermenských lesů zůčastnil obouch dvou výstav. V sobotu posuzovala p. Mgr. Božena Ovesná a udělila Akimovi ve mezitřídě známku V2, res. CAC. V neděli posuzoval p. Petr Řehánek, od kterého Akim dostal taktéž známku V2, res. CAC. Akimovi i Romaně moc gratulujeme a přejeme další takovéto úspěchy.